Jak palić naturalne świece sojowe?

Jak palić naturalne świece zapachowe?

Wyobraź sobie unikalną kompozycję zapachową, która otula Cię i pieści zmysły, wprawiając w niezwykły nastrój. Tak właśnie działają naturalne świece zapachowe. Chcesz, żeby to uczucie trwało jak najdłużej? Dowiedz się, jak je palić, aby dostarczały Ci przyjemności przez wiele godzin i dni.

Naturalne świece zapachowe – co wpływa na czas i sposób ich palenia się?

Tzw. „tunelowanie” wosku, zatopienie się knota, problemy z ponownym odpaleniem … to kłopoty, z którymi spotkał się chyba każdy, kto korzysta ze świec zapachowych. Z czego one wynikają? Już na początku warto podkreślić, że takie trudności mogą wynikać ze… słabej jakości samych świec. Bardzo ważne jest to, z czego powstają oraz jak są przygotowywane. Znaczenie mają m.in.:

  • typ i jakość stosowanego wosku – dobrze, jeśli jest naturalny i biodegradowalny;
  • temperatura zalewania wosku – nie może być ani zbyt niska, ani zbyt wysoka;
  • typ dodawanych olejków i to, na którym etapie produkcji świec trafiają one do wosku – najlepsze świece sojowe zapachowe powstają z dodatkiem olejków naturalnych, a nie eterycznych;
  • jakość knota – np. dostosowanie rodzaju drewna, z którego powstaje, do wielkości świecy.

To powód, dla którego niektóre świece będą się „tunelować”, bez względu na to, jak uważnie podejdziesz do procesu ich palenia, a inne wymagają tylko odrobiny uwagi przy „obsłudze”. Jeśli chcesz się o tym przekonać, spróbuj sięgnąć po którąś z ręcznie robionych świec z naszej kolekcji. Gwarantuję, że jej aromatem będziesz się cieszyć przez dłuuugi czas – bez żadnych problemów!

Jak palić świece zapachowe, żeby cieszyć się nimi jak najdłużej?

Wiesz już, że dobra zapachowa świeca sojowa zapewni Ci niesamowite doznania przez długie godziny bez względu na to, jak podejdziesz do jej palenia. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby „wycisnąć” z niej jeszcze więcej, mam dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek. Sama stosuję je na co dzień.

Pierwsze palenie świecy sojowej jest najważniejsze

Masz przed sobą dużą świecę sojową i… chcesz tylko na chwilę „sprawdzić jej zapach”. Rozpalenie jej na kilka-kilkanaście minut to poważny błąd! W jego efekcie może się pojawić problem z tunelowaniem.

Jak temu zapobiec? Przy pierwszym paleniu naturalnej świecy zapachowej upewnij się, że roztopiony wosk pokrywa całą powierzchnię „naczynia”, w którym jest umieszczony. Musi dotykać jego zewnętrznych krawędzi. Dopiero kiedy to nastąpi, możesz zgasić świecę. A ile to potrwa? To zależy od wielkości świecy oraz samego pojemnika, do którego został wlany wosk.

Pamiętaj przy tym, że nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo kokosowej łupiny, jeśli Twoja świeca ma taką „osłonkę”. Palenie jej nie grozi zajęciem się kokosa – płomień jest wystarczająco oddalony od brzegów tego naturalnego naczynia.

Nie pal świecy sojowej dłużej niż przez 4 godziny podczas jednej sesji

Jak palić świece sojowe, żeby ich intensywny aromat wydzielał się równomiernie aż do momentu, w którym knot sięgnie dna? Kluczem jest optymalny czas palenia. Dlaczego nie dłużej niż przez 4 godziny? Ponieważ mniej więcej po tym czasie proces wypalania olejków zapachowych może zacząć przyspieszać, a tego nie chcesz!

Zadbaj o przycięcie drewnianego knota

Dla jakości palenia się świecy znaczenie ma również knot. Ten w naturalnych wyrobach dostępnych w naszym sklepie jest wykonany z drewna. Nie bez powodu! Cienki kawałek drewna jest szeroki, co sprzyja równomiernemu wypalaniu się wosku. Ponadto, kiedy płonie, subtelnie skwierczy, co sprawia, że atmosfera staje się jeszcze bardziej przytulna. Poza tym jest on oczywiście w 100% naturalny.

Jak palić świece sojowe z drewnianym knotem? Ważne jest ich regularne przycinanie przed każdym paleniem. Powinny mieć długość ok. 3-4 mm. Wówczas płomień będzie miał optymalną wysokość, a świeca nie będzie się palić zbyt szybko ani dymić się. Jak przyciąć taki knot? Jeśli nie masz profesjonalnego trymera, możesz delikatnie odłamać przypaloną część drewna. Uważaj tylko, aby pozostałości po nim nie pozostały na powierzchni wosku – może to wpłynąć negatywnie na świecę. Dlatego przed jej ponownym rozpaleniem koniecznie „otrzep” ją ze zwęglonego drewna.

Nie gaś świecy przez zdmuchnięcie płomienia

Zdmuchnięcie płomienia spowoduje, że po pomieszczeniu rozejdzie się nieprzyjemny zapach dymu. Warto tego uniknąć. Aby zgasić świecę, najlepiej odciąć dopływ tlenu – np. poprzez przykrycie jej czymś. Możesz też użyć profesjonalnego wygaszacza do świec.

Na koniec pamiętaj, że jakość palenia naturalnej świecy zapachowej zależy również od miejsca, w którym ją ustawisz. Po zapaleniu nie powinna się znaleźć w przeciągu czy przy otwartym oknie. Lepiej, aby była osłonięta od wiatru.

Skorzystaj z tych prostych porad i czerp pełną przyjemność z palenia naturalnych świec sojowych. Ich kompozycja zapachowa Cię zachwyci – przekonaj się o tym!