Czy świece sojowe są zdrowe?

Czy świece sojowe są zdrowe?

Pytanie o to, czy świece sojowe są zdrowe, pojawia się bardzo często. Nie ma się czemu dziwić, zwłaszcza że ich konkurentki, te powstające z parafiny, nie mogą się pochwalić zbyt dobrą opinią. A jak jest w przypadku wykonanych z wosku sojowego? Czy są to zdrowe świece zapachowe? Odpowiadamy.

Które świece są zdrowe, a które… niekoniecznie?

Skąd w ogóle bierze się pytanie o to, czy świece sojowe są zdrowe? Można się domyślić, że pojawia się w związku z problemami dotyczącymi świec parafinowych.

Warto więc wyraźnie podkreślić: świece sojowe nie mają nic wspólnego z parafinowymi! Powstają z zupełnie innego wosku. To bardzo ważne! Pamiętaj, że parafina, chociaż dobrze się pali:

  • jest pochodną ropy naftowej – to produkt uboczny, który wydziela się podczas jej przetwarzania;
  • nie jest biodegradowalna, przez co pozostałości po niej zanieczyszczają środowisko naturalne;
  • wydziela szkodliwe substancje podczas spalania – mogą się pojawić m.in. formaldehyd, toluen czy benzen. Są to związki, które mogą mieć działanie alergizujące, a nawet rakotwórcze!

Właśnie dlatego parafinie trzeba powiedzieć stanowcze „nie”. A co z woskiem sojowym? Świece sojowe stanowią całkowite przeciwieństwo tych parafinowych. Właśnie dlatego to po nie sięgają świadomi konsumenci – ci, którym zależy na swoim zdrowiu.

Zdrowe świece zapachowe – dlaczego warto postawić na te sojowe?

Zastanawiasz się, dlaczego warto powiedzieć „tak” świecom zapachowym sojowym? Oto kilka argumentów, które udowadniają ich bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska.

Świece sojowe palą się bez szkodliwego dymu

Brak szkodliwego dymu wynika z samych właściwości wosku sojowego. Ma on pochodzenie roślinne – jest uzyskiwany z oleju sojowego. Można więc powiedzieć, że jest dobry z natury. Poza tym znaczenie mają stosowane w świecach sojowych knoty. W naszych produktach wykorzystujemy knoty drewniane – są one w 100% naturalne i nie wydzielają żadnych toksycznych substancji.

Znaczenie mają także jakość i typ olejków zapachowych stosowanych do aromatyzowania wosku. W zdrowych świecach zapachowych są one również w 100% naturalne.

Świece sojowe zapachowe są przyjazne dla alergików

Palenie zapachowych świec sojowych nie powoduje wydzielania się szkodliwych alergenów – także z uwagi na zastosowane w nich naturalne aromaty. Nie musisz się więc obawiać, że któryś z członków rodziny nagle zacznie kichać, kaszleć czy dostanie wysypki na skórze. Wręcz przeciwnie. Usiądź i zrelaksuj się, ciesząc się fenomenalną kompozycją zapachową.

Zdrowe świece zapachowe są przyjazne dla środowiska

Świece sojowe są zdrowe dla ludzi, zwierząt, ale także, szerzej, dla środowiska naturalnego. Jako produkt wegański są w 100% biodegradowalne. Jeżeli zależy Ci na tym, aby były maksymalnie „eko”, wybierz te w łupinie kokosowej. Są one w pełni naturalne.

Świece sojowe – zdrowe i bezpieczne

Dobrej jakości świece sojowe są nie tylko przyjazne dla organizmu. Warto także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo ich palenia. Wynika ono m.in. z tego, że wosk sojowy ma stosunkowo niską temperaturę topnienia. Dlatego nawet w kontakcie z ciałem nie wywoła poważnego poparzenia. To właśnie dlatego świece sojowe stosuje się również do masażu. Przy okazji – wosk roślinny z soi jest łatwy do usunięcia i sprania. A to kolejny plus, za który pokochasz świece sojowe.

Kilka słów na podsumowanie – jak wygląda kwestia bezpieczeństwa przy użytkowaniu świec sojowych?

  • świece sojowe są znacznie bezpieczniejszym wyborem niż te wykonane z parafiny – nie wydzielają żadnych toksycznych, rakotwórczych związków. Ich proces palenia jest „czysty”;
  • warto wybierać zapachowe świece sojowe od sprawdzonych producentów – postaw na te, które są wykonywane wyłącznie z naturalnych składników wysokiej jakości. To najlepsza gwarancja bezpieczeństwa ich palenia.

Chcesz się przekonać o tym, jak niezwykłym doświadczeniem jest palenie zdrowej świecy zapachowej? Wybierz jedną z naszej oferty i… przenieś się do świata zapachu, który otula i koi zmysły. Relaks gwarantowany!